У Мінагро повідомили про штрафи за оборудки з органічною продукцією


У Мінагро повідомили про штрафи за оборудки з органічною продукцією

Із набранням чинності Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» запроваджується чіткий механізм державного контролю.

За порушення законодавства у сфері органічного виробництва встановлюється відповідальність, повідомляє прес-служба Мінагро.

Читайте також: У Мінагрополітики прогнозують експорт зерна на рівні 16 млн тонн

«Так, контроль за дотриманням законодавства у сфері органічного виробництва буде здійснюватися шляхом проведення планових та позапланових заходів: моніторингу органічної продукції на ринку з метою запобігання потраплянню на ринок неорганічної продукції, маркованої як органічна; перевірки діяльності органів сертифікації; вибіркової перевірки діяльності операторів», – йдеться у повідомленні Мінагро.

Читайте также: В Минагрополитики прогнозируют экспорт зерна на уровне 16 млн тонн

При цьому, зазначили у відомстві, виробництво та обіг органічної продукції контролюватиметься не лише державою, але і органами сертифікації.

Зокрема, за введення в обіг або реалізацію органічної продукції без відповідного сертифіката, на юридичних осіб передбачено накладення штрафу у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, для фізичних осіб-підприємців – п’ять мінімальних заробітних плат.

За порушення закону для органів сертифікації передбачено накладення штрафу у розмірі від п’яти до двадцяти чотирьох мінімальних заробітних плат.

Окрім того, власники торгових марок, які містять напис «органічний», «біо-», «еко-» тощо, мають право використовувати такі написи протягом 18 місяців з дня введення в дію Закону про органічне виробництво. Після 2 лютого 2020 року використання таких написів можливе виключно за умови наявності чинного сертифіката, виданого суб’єктом, внесеним до реєстру органів сертифікації.

Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», ухвалений Верховною Радою України 10 липня 2018 року, буде введено в дію через рік з дня набрання ним чинності – 2 серпня 2019 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua