0 800 307 555
0 800 307 555

Майже 60% переселенців - безробітні, - МОМ


Майже 60% переселенців - безробітні, - МОМ

Ситуація з працевлаштуванням і доходами тимчасово переміщених осіб продовжує погіршуватися.

Про це на прес-конференції заявила координатор програми надзвичайних ситуацій та стабілізації Представництва МОМ в Україні Естер Руїз де Азуа.

Читайте також: За 7 місяців ДФС виявила понад 4 тисяч неофіційно працевлаштованих працівників

«В результаті військового конфлікту, який триває в Україні вже п’ятий рік, зареєстровано 1,5 млн внутрішнє переміщених осіб (ВПО)… Дані останнього раунду соцопитування показують погіршення ситуації у сфері працевлаштування ВПО. Станом на червень 2018 року працевлаштовані лише 42%. Що відображає зниження рівня зайнятості на 6% в порівнянні з березнем поточного року», — заявила вона.

З її слів, респонденти відзначають труднощі з працевлаштуванням через низькі зарплати, дефіцит вакансій, наявність статусу ВПО або віку.

Середній дохід тимчасово переміщених осіб при цьому продовжує падати з грудня 2017 року.

«Станом на червень 2018 року він знизився до менше ніж 2100 грн, або 77 доларів на місяць. Для порівняння, фактичний прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соцполітики, в червні зріс до 3300 грн», — підкреслила вона.

Це, вважає, Естер Руїз де Азуа, змусило 19% переселенців повернутися на попередні місця проживання.

У свою чергу, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зазначив, що серед ВПО існує думка про наявність державної політики, яка спрямована на повернення ВПО на місця проживання.

«Але це абсолютно не так. З нашого боку ми максимально намагаємося зробити все для захисту наших ВПО. На жаль, дуже часто незахищені верстви населення, в тому числі це наші внутрішні переселенці, стають жертвами популізму. Особливо це спостерігається перед виборами», — вважає він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua