Саудівський держфонд підтримав плани Маска викупити акції Tesla — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Саудівський держфонд підтримав плани Маска викупити акції Tesla

Фондовий ринок
465
Засновник і голова виробника електромобілів і сонячних панелей Tesla Inc. Ілон Маск розкрив подробиці свого плану щодо викупу акцій компанії, оприлюдненого минулого тижня.
Як написав І. Маск у своєму блозі, Фонд національного добробуту Саудівської Аравії Public Investment Fund (PIF) кілька разів за останні два роки звертався до нього з пропозицією викупити компанію. Після того, як фонд придбав майже 5% акцій Tesla, вони провели ще одну зустріч з головним управителем фонду, який пообіцяв надати фінансування для такого маневру.
“Очевидно, у PIF більш ніж достатньо коштів для здійснення подібної угоди”, – заявив І. Маск.
При цьому він підкреслив, що розраховує зберегти близько двох третин поточних акціонерів Tesla після делістингу компанії, залишивши їх власниками часток у Tesla. Таким чином, зазначена раніше ціна в $420 за акцію буде виплачена тільки тим інвесторам, які захочуть продати свої папери, і названа сума в $70 млрд потрібного фінансування “дуже сильно перебільшена”, – сказав І. Маск.
Таким чином, угоду фактично не можна буде назвати викупом компанії за допомогою позикових коштів (leveraged buyout, LBO), оскільки І. Маск вважає нерозумним обтяжувати компанію великим боргом.
Голова Tesla продовжує вести переговори з PIF та іншими великими інвесторами компанії, і має намір оприлюднити деталі можливого плану з викупу акцій у майбутньому. Після цього план буде оцінено радою директорів компанії і, якщо його буде схвалено, то потім буде винесено на голосування акціонерів і подано на схвалення регуляторів.
Тим часом кілька інвесторів подали до суду на І. Маска у зв’язку з його заявою про плани викупу акцій.
Минулого тижня заява І. Маска про те, що Tesla може стати приватною компанією, призвела до різкого зростання котирувань її акцій. Через кілька годин після виходу новини папери Tesla торгувалися приблизно по $380, що на 11% перевищувало ціну на закриття попередніх торгів.
Ті інвестори, які грають на біржі на пониження, через оголошення І. Маска зазнали великих втрат. За їхніми словами, мова йде про мільйони доларів. Тепер вони звинувачують голову Tesla в тому, що він ввів інвесторів в оману.
Позови подано до федерального суду Сан-Франциско. Один з позивачів Калман Айзекс стверджує, що своєю заявою І. Маск хотів повністю позбутися “ведмедів”. Позивач Вільям Чамберлайн вважає, що І. Маск порушив федеральні закони і домігся штучного зростання котирувань акцій Tesla.

Довідка Finance.ua:

  • З початку року капіталізація компанії підскочила на 14% – приблизно до $60,6 млрд.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас