В Україні запропонували змінити ціни на газ: для кого можуть зрости тарифи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні запропонували змінити ціни на газ: для кого можуть зрости тарифи

Енергетика
7575
В Україні запропонували підвищити норми споживання природного газу для домогосподарств, які не мають лічильника. І розділити їх на групи – залежно від пори року.
“Якщо є газова плита і централізоване гаряче водопостачання, оплата з людини зросте на 75,76% у весняно-літній період і на 166,67% у період опалювального сезону. За наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача — на 53,70% і 153,70% відповідно. За наявності газової плити і водонагрівача — на 90,48% і 138,10%”, – повідомив начальник відділу досліджень ринків газу та енергетики ДП “Держзовнішінформ” Любомир Васюник.
Сьогодні споживач, який прописаний у квартирі сам, платить за газ 22,9 грн. Йдеться про домогосподарство без лічильника і газового водонагрівача, але з газовою плитою та центральним гарячим водопостачанням. Якщо тарифи зростуть, то платіжка становитиме 40,3 грн навесні-влітку і 61,1 грн восени-взимку.
Тариф для домогосподарства з газовим водонагрівачем та газовою плитою за місяць з людини становить 73 грн. Після нововведень зросте до 139 грн і 173,7 грн залежно від пори року.
За даними операторів газорозподільних мереж, сьогодні норма газу вдвічі менша за фактичний обсяг споживання. Через це Нафтогаз і газзбути щорічно несуть збитки 2,681 млрд грн.
У постанові Міненерговугілля йдеться, що споживачі в домогосподарствах без лічильників не зацікавлені економити газ.
“Коли норми споживання не були заниженими, споживачі були зацікавлені встановити лічильник. А зараз усіма силами намагаються відмовитися і платити за нормою. Бо так вигідніше”, – каже метролог Регіональної газової компанії Олександр Титаренко.
Також держава покриває мінімальну платіжку за газ домогосподарств без лічильника, які оформили субсидію.
Однак терміни забезпечення лічильниками споживачів із газовою плитою в 2017 році продовжили до 2021-го. Тому до домогосподарств не можуть застосовувати санкції.
За матеріалами:
Газета по-Українськи
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас