Названо найбільш поширену проблему у відносинах митниця-бізнес


Названо найбільш поширену проблему у відносинах митниця-бізнес

Непрозоре визначення митної вартості товарів залишається найбільш поширеною проблемою у відносинах бізнесу і митниці, при цьому співробітники митних органів часто зловживають правом вимагати додаткові документи і непрозоро застосовують другорядні підходи до визначення митної вартості, повідомив заступник бізнес-обмудсмена Ярослав Грегирчак.

“Відсутність однорідності і передбачуваності призводить до того, що підприємці шукають найбільш лояльну для себе митницю і розмитнюють товар там”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

При цьому заступник бізнес-омбудсмена зазначив, що ця проблема серед п’яти інших розглянута в системному звіті Ради бізнес-омбудсмена, присвяченому митній тематиці.

Як зазначив Я. Грегирчак, зловживання митниками своїми повноваженнями є наслідком того, що інститут дисциплінарної відповідальності посадових осіб не працює належним чином.

“Тому у звіті ми запропонували Міністерству фінансів у співпраці з Мін’юстом запропонувати зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та передбачити залучення до адміністративної відповідальності посадових осіб митних органів за порушення митного законодавства”, – повідомив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування