Як вигідно зберігати гроші: в НБУ дали поради українцям — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як вигідно зберігати гроші: в НБУ дали поради українцям

Кредит&Депозит
5810
Зараз українці можуть робити заощадження, використовуючи такі форми, як депозити, облігації внутрішньої державної позики, іноземні інвестиції тощо. Що стосується прибутковості, то ОВДП більш вигідні, ніж депозити.
Про це розповів заступник директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський в ефірі одного з українських телеканалів.
“Зараз є кілька форм, у яких можна тримати заощадження. Найбільш класична — це депозит. Депозитам українці віддають найбільшу перевагу. Обсяг депозитів в банківській системі на 1 серпня склав 458 млрд грн. Більш ніж 50% зберігається саме в гривні, відповідно, трохи менше — в іноземній валюті”, — повідомив Лепушинський.
При цьому, за його словами, вдалою альтернативою депозиту є купівля облігацій внутрішньої державної позики Міністерства фінансів – або у гривні, або у валюті.
Крім того, фізичні особи можуть отримати електронну ліцензію НБУ і інвестувати кошти за кордон: або в певну пенсійну схему, або на свій рахунок, або інвестувати в нерухомість.
“Гривневі ОВДП сьогодні досить привабливі. Адже ставки за облігаціями значно вищі, ніж за депозитами. Крім того, доходи від зберігання коштів на депозитах обкладаються податком на доходи фізичних осіб (18%) і військовим збором (1,5%), в той час як доходи від інвестування в ОВДП — тільки військовим збором”, — звернув увагу Лепушинський.
Як пояснив фахівець, різниця в прибутковості відчутна. Наприклад, за 3-місячним депозитом ставка в банку буде 14%. Мінус податок — буде приблизно 11,3%. За ОВДП ставка 18%.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас