Центральна виборча комісія тестує блокчейн NEM для використання в голосуваннях


Центральна виборча комісія тестує блокчейн NEM для використання в голосуваннях

Олександр Стельмах, який є керівником Служби державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії України, у своєму Facebook описав можливе застосування технології блокчейн при проведенні виборів.

Пробне голосування почалося ще в липні, коли Стельмах закликав своїх друзів на Facebook взяти участь у «тестовому голосуванні», яке було створено в партнерстві з місцевою групою NEM Foundation, використовуючи блокчейн NEM.

Читайте також: У США з’явиться блокчейн-додаток для участі у виборах з будь-якої точки світу

“Одними з основних корисних властивостей блокчейна є неможливість внесення змін в інформацію, яка вже знаходиться в ньому, а також децентралізоване зберігання даних на його численних нодах. Саме ці особливості ми спробували використовувати для збереження даних протоколів виборчих дільниць вже минулих виборів Президента України в 2014 році.”- говорить Стельмах.

Слід зазначити, що експеримент проводився в середовищі блокчейн NEM, а всі операції проводилися тестовими монетами, люб’язно наданими представником Фонду NEM в Україні Антоном Босенко. У тестовому середовищі є 28 нод.

Стельмах також зазначив, що таке голосування обійдеться в 1227 доларів (за одну ноду). Це дозволить розмістити ноду, яку можна використовувати для голосування у кожному поліцейському відділку, що, за його словами, є «невеликою» ціною.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування