У Раді хочуть скасувати внесення до е-декларацій даних про зміну майнового стану — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Раді хочуть скасувати внесення до е-декларацій даних про зміну майнового стану

Казна та Політика
1037
У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо скасування необхідності подання держслужбовцями повідомлень про зміни майнового стану в систему е-декларацій.
Законопроект подав народний депутат від “Волі народу” Сергій Шахов. У разі ухвалення декларантам більше не доведеться подавати до реєстру е-декларацій інформацію щодо отримання доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (1762 гривні).
На сьогодні сума, від якої потрібно подавати зміни до декларації, складає 88 100 гривень. Законопроектом також пропонується звільнити тих, хто не подає зміни до майнового стану від адміністративної відповідальності за неподачу, зазначає “Центр протидії корупції”.
У разі придбання декларантами квартири, автомобіля, елітного годинника чи навіть одягу – їх більше не доведеться декларувати протягом 10 днів після придбання, як це зараз вимагає закон. Всі зміни в декларації можна буде побачити раз на рік, коли службовець подаватиме нову декларацію.
“Цим законопроектом депутати хочуть дозволити всім не показувати свої доходи чи витрати протягом року, які зараз доводиться декларувати, якщо вони перевищують 88 тис гривень, – пояснює юрист “Центру протидії корупції” Денис Свириденко.
За його словами, це завадить відслідковувати величезні премії, які виписують собі держслужбовці, чи купівлю елітних квартир та авто, що відразу стають предметом журналістських розслідувань чи кримінальних справ.
Зазначається, що якби не повідомлення про зміни в майновому стані, то не було б відомо про випадок, коли бухгалтерка дружини генпрокурора Юрія Луценка продала народному депутату від БПП Глібу Загорію вісім квартир у Києві. Зокрема, це сталося після того, коли про нерухомість, формально оформлену на бухгалтера Луценка, заговорили журналісти.
Також не стало б одразу відомо про те, що депутат від “Народного фронту” Ігор Котвіцький накупив п’ять предметів одягу та аксесуарів на понад 600 тисяч гривень. Або що головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру придбав золотий браслет за 300 тисяч і каблучку за 100, а заступниця голови НБУ – годинник за 260 тисяч.
У ЦПК нагадали й про те, що саме із реєстру декларацій стало відомо, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький отримав майже півмільйона відпускних. І позичив своєму заступнику Володимиру Кривенку понад 600 тисяч гривень.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас