0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ розраховує на ухвалення закону про "спліт" вже восени цього року - Рожкова


НБУ розраховує на ухвалення закону про "спліт" вже восени цього року - Рожкова

Національний банк України (НБУ) підготував свої пропозиції до другої редакції проекту закону про так званий “спліт” регулювання ринку небанківських фінансових послуг і розраховує на остаточне ухвалення документа восени цього року, повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

“Ми хотіли б… (щоб закон був ухвалений цієї осені – ред.). Ми вже все підготували, ще необхідно пройти комітет Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, і будемо рухатися в цьому напрямку”, – сказала вона в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За її словами, Нацбанк вже частково регулює цей ринок, встановлюючи вимоги до банків при роботі з небанківськими фінансовими установами.

Якщо закон буде ухвалено і Нацбанк стане регулятором цього ринку, замість Нацкомфінпослуг, то НБУ має намір обговорити з профучасниками комплексний підхід до регулювання.

“На прикладі небанківського фінансового сектору, який у нас отримує ліцензії, ми бачимо, що це працює – у нас абсолютно нормальний діалог. Вони часто пишуть, що у вас там занадто багато зарегульовано, потрібно занадто багато “папірців”. Ми на це реагуємо – сіли, вивчили, скасували. Більш того, на останньому засіданні в нашому профільному банківському комітеті Верховної Ради щодо “спліту” ми чотири години обговорювали з представниками ринку майже 200 поправок. Не було жодного питання, де б ми не порозумілися!”, – зазначила заступник голови НБУ.

Нагадаємо, 7 липня 2016 Верховна Рада України підтримала законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг” №2413-а у першому читанні. Документом передбачено, що нагляд і регулювання ринку страхових, лізингових та факторингових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейде до НБУ, а Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку буде здійснювати регулювання недержавних фондів: пенсійних, фінансування будівництва, а також операцій з нерухомістю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua