В Україні на годину продовжили строки проведення гривневих платежів


В Україні на годину продовжили строки проведення гривневих платежів

Національний банк продовжив роботу на годину своєї системи електронних платежів — до 19:00. Відповідні зміни закладені у рішенні НБУ №472-рш, що опинилося в розпорядженні UBR.ua і вже набрало чинності. При цьому, як і колись, перші міжбанківські платежі щодня відправляються з 8:30.

«Якщо раніше платежі можна було відправити до 18:00, то тепер банки зможуть робити це до 19 години. Питання лише в тому, чи будуть вони це робити. Адже, крім іншого, це змусить банки на годину продовжити роботу всіх пов’язаних фахівців. В тому числі, і служби фінансового моніторингу. Допускаю, що деякі фінустанови продовжать графік роботи. Але масовим це явище, швидше за все, не стане», — прокоментував UBR.ua нововведення фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Нагадаємо, що через СЕП, якій сьогодні виповнилося 25 років, в країні проходять майже всі гривневі платежі між банками — 97% (тільки 3% йде через коррахунки). Коли вона не функціонує — перерахування переносяться на наступний операційний день. На 1 липня учасниками системи було 177 установ — Держказначейство, всі банки та філії деяких з них. В середньому за день СЕП зараз обробляє 1,4 млн. початкових платежів на 100 млрд грн. За перше півріччя 2018-го вона провела 168,6 млн платежів на 12 трлн грн.

«Продовження роботи системи — безумовно, позитивний крок, який дозволяє вирішити безліч проблем з вечірніми терміновими проводками. Вони трапляються досить часто, і не тільки на граничних датах з податкових платежів. Але і в поточній діяльності клієнтів. Ми готові продовжувати терміни роботи відділень, щоб користуватися новими можливостями СЕП», — зазначив UBR.ua голова правління RwS bank Владислав Кравець.

Цим справа не обмежиться. В Нацбанку продовжують розглядати доцільність переведення СЕП на цілодобовий режим роботи. І зараз активно обговорюють це з банківською спільнотою.

Крім того, рішенням НБУ №472-рш департаменту інформаційних технологій Нацбанку дозволили самостійно ухвалювати рішення про продовження роботи системи електронних платежів (СЕП) регулятора на годину (але не більше). Таке продовження дозволяється у двох випадках: при виникненні технічних проблем в мережі НБУ або за клопотанням інших департаментів центробанку.

Як і раніше, рішення про роботу нацбанківської платіжної системи ухвалюється правлінням НБУ. При цьому платіжний департамент регулятора зобов’язаний повідомляти банкам про зміни графіка роботи СЕП не пізніше ніж 12 годин попереднього дня (вихідного або святкового).

Олена Лисенко, Юрій Павлов

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua