За І півріччя Україна експортувала 19 мільйонів тонн зернових


За І півріччя Україна експортувала 19 мільйонів тонн зернових

За січень-червень 2018 року експорт вітчизняних зернових становив 18,6 мільйона тонн на суму 3,2 мільярда доларів США.

Про це повідомили в прес-службі Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» із посиланням на заступника директора Миколу Пугачова.

Читайте також: Україна експортувала в країни Азії агропродукції на $3,7 мільярда

“За січень-червень 2018 року експорт вітчизняних зернових становив 18,6 млн т на суму 3,2 млрд дол. США. Це на 11,4% менше, ніж за відповідний період минулого року, зауважив науковець”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у І півріччі 2018 року за кордон було продано 5,8 млн тонн пшениці (1,0 млрд дол. США), кукурудзи – 12,1 млн тонн (2,0 млрд дол. США), ячменю – 0,4 млн т (85 млн дол. США).

Найбільшими покупцями українського зерна у першому півріччі, як і раніше, були країни Африки, Азії та Європи.

Лідером у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових кілька років поспіль залишається Єгипет, частка якого в загальному експорті цієї продукції у січні-червні 2018 року становила 14,8% вартісних обсягів поставок, зазначив експерт.

Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Китай (10,4%), Іспанію (8,8%), Нідерланди (7,1%), Іран (7,0%), Італію (6,5%) та Туніс (5,1%).

Разом з Ізраїлем, Туреччиною і Марокко ці країни приносять понад 70% доходів від всього експорту продукції даної групи, підсумував Пугачов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування