0 800 307 555
0 800 307 555

Україна експортувала в країни Азії агропродукції на $3,7 мільярда


Україна експортувала в країни Азії агропродукції на $3,7 мільярда

Українські аграрії в І півріччі 2018 року експортували в країни Азії продукцію на 3,7 мільярда доларів, або 43,2% від загального агарного експорту, повідомила прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

“Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції вже кілька років утримують азіатські країни, які за січень-червень 2018 року купили українського продовольства на 3,7 мільярда доларів. Частка Азії за цей період склала 43,2% від загального експорту аграрної продукції”, – йдеться в повідомленні.

При цьому основними ринками збуту української агропродукції залишаються чотири регіони – країни Азії, Африки, Європейського Союзу та СНД.

У I півріччі 2018 року їх сумарна частка збільшилася і склала майже 97% вартості українського експорту сільгосппродукції. Зокрема, на країни Європейського Союзу припадає близько третини української сільгосппродукції – 30,4%.

За I півріччя 2018 року ці фірми закупили українського продовольства на 2,6 мільярда доларів. Обсяги експорту до країн Африки склали 1,3 мільярда доларів – 14,6% від загального експорту аграрної продукції.

Експерти Інституту аграрної економіки також відзначають, що зберігається тенденція пожвавлення експорту української сільгосппродукції в країни СНД, що намітилася торік. Країни цього регіону за січень-червень 2018 року імпортували українське продовольство на 0,7 мільярда доларів, що склало 8,6% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами I півріччя 2018 року рейтинг країн – імпортерів української агропродукції очолила Індія, яка закупила українське продовольство на 1 мільярд доларів.

Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукцію на 576 мільйонів доларів.

На третьому місці – Китай, який придбав вітчизняні продукти на 527 мільйонів доларів.

Значну допомогу українські експортери отримали також з Нідерландів (525 мільйонів доларів), Іспанії (470 мільйонів доларів), Туреччини (458 мільйонів доларів) і Італії (449 мільйонів доларів). Як відзначають експерти, ці сім країн забезпечили 47% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу в І півріччі 2018 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua