Норвегія побудує в Україні великий комплекс вітроелектростанцій


Норвегія побудує в Україні великий комплекс вітроелектростанцій

Україна і Норвегія готують до реалізації новий амбітний проект у сфері відновлюваної енергетики – спорудження комплексу вітрових електростанцій в Херсонській області.

Про це повідомила прес-служба посольства України в Норвегії за підсумками зустрічі українського посла В’ячеслава Яцюка з головним виконавчим директором норвезької компанії NBT Юаром Вікеном.

Читайте також: Уряд дав старт інвестуванню в відновлювані джерела енергії

На першому етапі реалізації проекту норвезька компанія планує побудувати близько 70 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт.

Після введення в експлуатацію комплекс електростанцій буде поставляти електроенергію в об’єднану енергетичну систему Укренерго. Обсяги електроенергії, які будуть генеруватися вітровими електростанціями, дозволять забезпечувати енергопостачанням не менше 50 тис. домогосподарств.

Загальний обсяг іноземних інвестицій, пов’язаних з реалізацією першого етапу проекту, складе понад €370 млн. До реалізації проекту в якості субпідрядників будуть також залучатися місцеві українські компанії.

У посольстві нагадали, що в 2018 році в Україні також починає інвестиційну діяльність норвезька компанія Scatec Solar, яка планує побудувати кілька комплексів сонячних електростанцій загальною потужністю від 200 до 300 МВт. Реалізація цих планів забезпечить залучення в українську економіку від €200 до €300 млн іноземних інвестицій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування