Шапран: в Україні вже закінчився етап падіння гривні до долара


Шапран: в Україні вже закінчився етап падіння гривні до долара

В Україні вже закінчився етап падіння гривні до долара. Уже в серпні курс національної валюти закріпиться на позначці в 27 грн/$.

Таким прогнозом поділився член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран в коментарі “Апострофу”. Він вказав, що сезонне падіння гривні закінчилося навіть раніше строку.

“Отже сплески курсові все ще можливі, але думаю, ми побачимо ще повільну тенденцію до ревальвації (зміцнення. – Ред.)”, – висловив він думку.

Читайте також: У НБУ пояснили, чому знецінюється гривня

За його словами, падіння гривні могло б виявитися ще більшим, якби не оперативні дії Нацбанку. Тільки за останній час регулятор витратив приблизно $120 млн на зміцнення курсу національної валюти.

“Це не багато, але дозволило утримати курс на міжбанку в літньому сприятливому коридорі 26-27 грн/долар. Думаю, що якби НБУ не втрутився, то курс міг би переступити позначку і 29 грн/долар”, – заявив Віталій Шапран.

При цьому, на думку інших аналітиків, в серпні, можливо, будуть деякі коливання, і українська валюта покаже невелике і нетривале зміцнення.

“Напрямок руху чітко окреслено, і в серпні, впевнений, що ця позначка буде досить оперативно взята. Можливі коливання, але я б не розглядав зміцнення нижче ніж 26,5 гривень/долар, навпаки, ми зміщуємося в коридор 26,5-27,5 гривень/долар”, – зазначив аналітик Forex Club Андрій Шевчишин.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування