Частка машин на єврономерах в Україні досягла 10% від загального числа легкових авто в країні - ЗМІ


Частка машин на єврономерах в Україні досягла 10% від загального числа легкових авто в країні - ЗМІ

У 2017 році кількість автомобілів на єврономерах в Україні досягла частки 10% від загального розміру легкового автомобільного парку країни.

Про це повідомляє Opendatabot.

“За даними Мінінфраструктури, в 2017 році в Україні було зареєстровано 6,9 млн легкових автомобілів. Відповідно минулого року частка автомобілів з іноземною реєстрацією склала 10% від загальної кількості легковиків”, – йдеться в публікації.

Читайте також: З яких країн найчастіше ввозять авто з іноземною реєстрацією

Разом з тим, у виданні підкреслюють, що точну цифру, скільки ж перебуває в країні автомобілів на єврономерах, визначити складно. Річ у тім, що частина транзитних “євроблях” конвертується в автомобілі, які перебувають у режимі “тимчасового ввезення”.

Ще якийсь відсоток транзитних машин залишається в Україні з порушеннями термінів. Крім того, деякі машини постійно курсують за кордон і назад, особливо в прикордонних регіонах.

Машини з іноземною реєстрацією в’їжджають в Україну в двох митних режимах: транзит і тимчасове ввезення. Перший дозволяє автомобілю перебувати тут не більше п’яти днів, або десяти – якщо водій буде повертатися через інший пропускний пункт. Другий дає можливість експлуатувати авто без сплати митних зборів на термін до одного року.

За даними Державної фіскальної служби, в режимі транзит в 2016 році в Україну в’їхали 127,5 тис. авто. У 2017 році ця цифра зросла майже вдвічі – до 212 тис. За перші шість місяців 2018 (станом на 18 липня) обсяги транзиту авто з іноземною реєстрацією перевищили показники всього 2016 року і склали 152,4 тис. од. При цьому 57,9 тис. “транзитних” автомобілів перебувають в країні з порушеннями терміну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування