Світовий попит на золото в I півріччі знизився до мінімуму з 2009 року


Світовий попит на золото в I півріччі знизився до мінімуму з 2009 року

Світовий попит на золото в II кварталі 2018 року знизився на 4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 964 тонни, йдеться в звіті World Gold Council (WGC).

Всього за I півріччя попит на золото склав 1,96 тис. тонн, це мінімальний рівень з 2009 року. WGC пояснює негативну динаміку зниженням припливу коштів у забезпечені золотом біржові інвестиційні фонди (ETF).

У II кварталі 2018 року приплив коштів в ETF продовжився, але з набагато меншою швидкістю, ніж в 2016 та 2017 роках: у порівнянні з квітнем-червнем минулого року він знизився на 46%. Причому приплив у європейські фонди був непоганим, що, на думку WGC, пов’язано з невизначеністю, викликаною виборами в Італії і прогнозами щодо монетарної політики. А обсяг активів у північноамериканських фондах знизився майже на 31 тонну, оскільки інвестори зосередилися на фінансуванні зростання внутрішньої економіки.

Квітень-червень 2018 року став сьомим поспіль кварталом зростання (у річному порівнянні) в технологічному секторі. Обсяг золота, що використовується в електроніці, продовжує зростати завдяки стабільній потребі в ньому при виробництві смартфонів, ігрових приставок і автомобілів. Попит у I півріччі досяг трирічного максимуму і склав 165 тонн.

Закупівлі золота центральними банками в II кварталі склали 89 тонн, сукупний обсяг закупівель за півріччя досяг 193 тонн – це максимальний рівень з 2015 року. До вже традиційного списку лідерів (Росії, Туреччини та Казахстану) додався Резервний банк Індії, який повернувся на ринок, хоча і з відносно невеликим обсягом закупівель (2,5 тонни).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua