0 800 307 555
0 800 307 555

Порошенко скасував скандальну норму щодо Антикорупційного суду


Порошенко скасував скандальну норму щодо Антикорупційного суду

Президент Петро Порошенко схвалив зміни до закону “Про судоустрій і статус суддів”, чим скасував скандальну норму в Антикорупційному суді.

Він підписав відповідний закон, повідомляє “Сегодня” з посиланням на прес-службу глави держави.

Зазначені зміни до закону дозволяють забезпечити ефективний початок роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду, в тому числі його апеляційної палати, що стане суттєвим кроком у питанні протидії корупції в Україні.

Читайте також: Порошенко задекларував ще 1,3 млн гривень процентного доходу від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку

Крім того, документ вирішує деякі питання організації діяльності Вищого антикорупційного суду і гарантії діяльності його суддів. Так, законом передбачена деталізація діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії апеляційної палати Вищого спеціалізованого суду.

Одним з головних положень цього закону є те, що апеляційний розгляд справ щодо топ-корупціонерів буде здійснюватися виключно апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.

“З прийняттям цього закону повністю відкрито шлях для створення і функціонування Вищого антикорупційного суду, тому я звертаюся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з проханням якомога швидше провести конкурс, а до Міністерства закордонних справ – в максимально короткі терміни звернутися з проханням до наших міжнародних партнерів про делегування представників до Громадської ради міжнародних експертів. Я також звертаюся до всіх достойних юристі – вберіть участь у конкурсі. Від вашої принципової позиції буде залежати швидкість і ефективність боротьби з корупцією в Україні”, – заявив Порошенко.

Нагадаємо, раніше спалахнула суперечка щодо ВАКС. Активісти впевнені, що топ-корупціонери уникнуть покарання. На думку громадськості, в ухваленому раніше законі виявилася правка, про яку до цього не було чутно, і вона могла серйозно змінити ситуацію в боротьбі з корупціонерами.

У свою чергу Крістін Лагард розповідала раніше, чого МВФ очікує від Києва. Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду наполягала на відновленні норми про розгляд Антикорупційним судом всіх справ в його юрисдикції, включаючи апеляції на рішення судів першої інстанції.

Нещодавно Кабінет міністрів України доручив профільним міністерствам до 6 серпня 2018 року провести всі процеси і заходи, які необхідні для запуску Вищого антикорупційного суду. Згідно з рішенням, прийнятим на засіданні уряду 4 липня, був затверджений план організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації закону від 21 червня “Про створення Вищого антикорупційного суду”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua