В Україні лише чотири державні шахти приносять прибуток


В Україні лише чотири державні шахти приносять прибуток

В Україні налічується 102 державні шахти. Поза зоною проведення ООС на Донбасі діють лише 33 шахти, а з них тільки чотири шахти працюють прибутково. Такі дані опублікувала прес-служба Кабінету міністрів України.

При цьому обсяг видобутку вугілля на державних шахтах в 2018 році падає.

«За п’ять місяців поточного року обсяг видобутку склав 1,85 млн тонн. Це на 3,6% менше запланованого і на 7,6% менше відповідного періоду 2017 року», – зазначили в Кабміні.

Разом з тим, вартість продукції зросла більш ніж 30,5% в порівнянні з 2017 роком.

Коментуючи ситуацію, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що галузь потребує вирішення відразу двох важливих питань – виведення на беззбитковість і проведення модернізації виробництва, яка дозволила б знизити собівартість і підвищити безпеку праці.

«У рамках Міністерства [енергетики та вугільної промисловості] потрібно приймати чіткі, конкретні рішення, які дозволять вивести галузь із кризи. Я проаналізував ситуацію і можу сказати, що це можливо. Нам потрібно забути про стукіт шахтарських касок, коли люди говорять про свою заробітну плату. Повинні чути на видобувних підприємствах шум виробництва», – зазначив глава уряду.

Обсяг бюджетної підтримки шахт щорічно перевищує 1 млрд грн. В середині липня Верховна Рада прийняла зміни до Державного бюджету і дозволила додатково виділити ще 1,4 млрд грн на потреби шахтарів, перш за все в частині погашення зарплатних боргів.

Гройсман вже поставив завдання міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику. На початку серпня уряд очікує комплексного плану заходів, де були б відображені інвестиційні пропозиції, оцінка ефективності використання наявних ресурсів, плани щодо аудиту.

«Повинні вийти на стабільність у галузі. Завдання поставлене, я буду чекати конкретних доповідей і конкретних результатів», – резюмував прем’єр-міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua