Віце-прем'єр пояснила, чому Порошенко ветував закон про контрабанду лісу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Віце-прем'єр пояснила, чому Порошенко ветував закон про контрабанду лісу

Казна та Політика
1344
Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон щодо запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів, щоб зруйнувати схеми незаконного збагачення.
Про це написала у Facebook віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Українські популісти пробили чергове дно. Огидно від реакції критиків Президента на його вето з пропозиціями на закон № 5495, яким “заслужені рятівники лісів” знову хочуть убити двох зайців: посприяти зароблянню брудних грошей і створити проблеми у наших взаєминах з ЄС”, – зазначила Климпуш-Цинцадзе.
Вона додала, що один мораторій на вирубування лісу вже є, і завдяки такій “турботі” галузь пішла в тінь. “Ліси рубають і так само вивозять за кордон, от тільки на папері вони називаються дровами… Величезні гроші ідуть поза бюджетом і цементують чорні схеми… виробники і далі скаржаться на брак сировини через відсутність прозорого ринку, і мораторій скаламутив там воду ще більше”, – акцентувала Климпуш-Цинцадзе.
Звертаючись до критиків президентського вето закону № 5495, вона закликала їх не брехати про те, що Президент наклав вето на боротьбу з контрабандою.
“Президент наклав вето на консервацію схем і збагачення їхніх вигодоотримувачів. Адже його зауваження стосуються не норм закону про посилення відповідальності за рубки – ці зміни і Президент, і уряд підтримують. Так, необхідно вирішувати проблему через жорсткий облік деревини, підвищення кримінальної відповідальності за незаконні вирубки та “чорний” продаж, через пріоритезацію екологічних завдань. І це ні в кого не викликає заперечень. Президент чітко вказав на причини свого рішення, а саме на грубе порушення наших угод із СОТ і ЄС”, – наголосила віце-прем’єр.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас