Alphabet отримала прибуток вищий від прогнозів, незважаючи на рекордний штраф Google в ЄС


Alphabet отримала прибуток вищий від прогнозів, незважаючи на рекордний штраф Google в ЄС

Американська Alphabet Inc., холдингова компанія Google, збільшила виручку в другому кварталі 2018 року на чверть завдяки зростанню доходів від реклами, при цьому чистий прибуток знизився на 9% через рекордний штраф в розмірі $5 млрд, накладений на Google в Євросоюзі.

Результати Alphabet істотно перевищили очікування ринку.

Як повідомляється в прес-релізі Alphabet, її чистий прибуток в квітні-червні знизився до $3,195 млрд, або $4,54 у розрахунку на акцію, з $3,524 млрд, або $5,01 на акцію, за аналогічний період 2017 року, коли Google також зіткнулася з санкціями ЄС на суму $2,74 млрд.

Минулого тижня Єврокомісія оштрафувала Google на $5 млрд за зловживання домінуючим становищем Android на ринку мобільних операційних систем. Google має намір оскаржити це рішення, хоча і внесла відповідні списання в звітність за II квартал. Без урахування штрафу прибуток Alphabet склав би $11,75 на акцію – на $2 більше, ніж очікували аналітики, опитані FactSet ($9,64).

Виручка холдингу в минулому кварталі збільшилася на 25,6% – з $26 млрд до $32,7 млрд. Зростання без урахування валютних коливань склало 23%.

Аналітики, опитані FactSet, в середньому прогнозували прибуток Alphabet на рівні $9,28 на акцію при виручці (без TAC) в $24,36 млрд.

За оцінками eMarketer, в цьому році Google контролюватиме 31% світового ринку реклами – трохи нижче 31,7%, зафіксованих в 2017 році.

Рентабельність Alphabet з операційного прибутку впала з 16% до 9%.

За підсумками першого півріччя прибуток Alphabet від інвестицій перевищив $4 млрд, склавши близько третини чистого прибутку за цей період ($12,6 млрд). Вкладення в акції принесли компанії $1,06 млрд, приріст в тому числі відображає зміни правил бухгалтерського обліку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування