Мирова угода з "Газпромом" за вже ухваленими в Стокгольмі рішеннями неможлива - Вітренко


Мирова угода з "Газпромом" за вже ухваленими в Стокгольмі рішеннями неможлива - Вітренко

“Мирова угода” “Нафтогазу України” з “Газпромом” можлива тільки щодо недавно поданих скарг до Стокгольмського арбітражу і її умовою є позасудова сплата російським монополістом понад $12 млрд компенсації, заявив комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

“Як ми сказали “Газпрому” на тристоронній зустрічі, мирова угода щодо вже прийнятих арбітражем рішень не є можливою”, – написав він на своїй сторінці в Facebook в п’ятницю.

Ю.Вітренко зазначив, що крім арбітражних процесів, за якими остаточне рішення було прийнято, у НАК з “Газпромом” є нові арбітражні процеси: російська компанія вимагає розірвати або змінити поточні договори, а “Нафтогаз” – компенсувати збитки через невиконання “Газпромом “своїх зобов’язань за контрактом, в тому числі з урахуванням рішення арбітражу.

Комерційний директор НАК пояснив, що “Газпром” відмовляється поставляти газ і переглядати транзитний тариф, а також порушує зобов’язання з підтримки певного тиску в газотранспортній системі на виході в Україні.

“Сума компенсації, яку ми вимагаємо від “Газпрому” за новими арбітражними процесами вже перевищує $12 млрд. Наші вимоги є обґрунтованими, ми впевнені в нашій юридичній позиції. Якщо Газпром хоче “мирову угоду” за цими новими арбітражними процесами, він може в позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію”, – написав Ю.Вітренко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Нафтогаз України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua