Країни Балтії отримають від Єврокомісії 110 млн євро на будівництво Rail Baltica


Країни Балтії отримають від Єврокомісії 110 млн євро на будівництво Rail Baltica

Єврокомісія виділила ще 110 млн євро на проект Rail Baltica з будівництва швидкісної залізниці стандартної європейської колії, яка з’єднає країни Балтії з європейською залізничною мережею.

Як повідомила прес-служба RB Rail, спільного підприємства Литви, Латвії та Естонії.

Кошти виділяються з фонду CEF (Connecting Europe Facility, фінансовий механізм розвитку транспортної, енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури ЄС). Вони будуть спрямовані на реконструкцію і будівництво залізниць від Каунаса до литовсько-латвійського кордону, включаючи міст через річку Неріс, під’їзних шляхів, а також на підготовчі будівельні роботи на ділянці від Пярну до латвійсько-естонського кордону.

Із загальної суми 98,4 млн євро отримає Литва, 6,9 млн євро – Латвія, 5,1 млн євро – Естонія. Крім того, кожна з трьох країн повинна буде вкласти в проект з власних бюджетів 17,2 млн євро, 1,1 млн євро і 900 тис. євро відповідно.

Три балтійські країни і RB Rail вже отримали три гранти CEF на загальну суму 683 млн євро (у тому числі Литва – 242 млн євро), а загальне фінансування з ЄС склало 824 млн євро (286 млн євро для Литви).

Довідка Finance.ua

  • Проект Rail Baltica передбачає будівництво міжнародної залізниці від Талліна до кордону Литви з Польщею, а потім через Варшаву в Берлін. Ширина колії становитиме 1435 мм, пасажирські поїзди будуть ходити зі швидкістю до 240 км/год, а вантажні – до 120 км/год.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування