Україна, Росія і ЄС розроблять графік переговорів щодо газу


Україна, Росія і ЄС розроблять графік переговорів щодо газу

Україна, Росія і ЄС домовилися розробити графік подальших зустрічей в рамках переговорів про транзит російського газу по території України.

Про це повідомив міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмаєр.

“Не думаю, що газовий транзит через Україну знаходиться під загрозою, цього не було і в минулому. Переговори щодо газу в Берліні покликані позначити позиції сторін, мова йшла про те, як продовжувати переговори в довірчому ключі, в цьому питанні ми просунулися вперед”, – зазначив Альтмаєр.

У свою чергу віце-президент Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович заявив, що запропонує РФ і Україні провести зустрічі високопоставлених експертів з енергетики після літніх канікул і вирішити, як бути далі.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак сказав: “Ми обговорили питання щодо транзиту газу, починаючи з 2020 року, щодо обсягів поставок газу, які буде споживати Європа в принципі. Ми обмінялися думками (щодо обсягів споживання – Ред.), домовилися, що ці питання додатково будуть обговорюватися експертами”.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну і продовжити транзитний контракт у разі врегулювання суперечки між господарюючими суб’єктами в Стокгольмському арбітражному суді.

У свою чергу в “Нафтогазі” заявили, що суперечки між “Газпромом” і “Нафтогазом” в Стокгольмському арбітражному суді вже врегульовані, але росіяни не виконують його рішення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua