Країни ЄС можуть активувати рахунки Ірану в своїх центробанках для збереження ядерної угоди


Країни ЄС можуть активувати рахунки Ірану в своїх центробанках для збереження ядерної угоди

Уряди Франції, Німеччини та Великобританії готові активувати рахунки іранського центрального банку в своїх національних ЦБ, щоб забезпечити фінансові канали, які дозволять зберегти іранську ядерну угоду.

Про це пише The Wall Stret Journal з посиланням на джерела в європейських дипломатичних колах.

Таким чином, з’явилися перші конкретні сигнали про те, що ЄС готовий вжити заходів, щоб не допустити розриву домовленостей щодо ядерної програми Ірану, незважаючи на відновлення санкцій США.

Після травневого оголошення США про вихід з угоди і відновлення санкцій Тегеран натякнув, що припинить дотримання умов Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), якщо йому не будуть забезпечені ті економічні переваги, про які сторони домовлялися в 2015 році.

За словами джерел WSJ, відкриття або відновлення рахунків іранського центробанку – один із сценаріїв, які активно опрацьовують європейські дипломати. Франція, Великобританія і Німеччина виклали ці плани Ірану раніше в липні, зараз обговорюються деталі.

Інші країни ЄС, включаючи Австрію і Швецію, готові наслідувати приклад найбільших держав блоку, зазначає видання.

США відновлять санкції проти Ірану в два етапи: з 4 серпня і з 6 листопада. Літній етап торкнеться автомобільного сектору, торгівлі золотом та іншими металами, осінній стосуватиметься переважно паливно-енергетичного комплексу та транзакцій іранського ЦБ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування