Європейські активи Газпрому продадуть на аукціонах, якщо Нафтогазу не виплатять $2,56 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейські активи Газпрому продадуть на аукціонах, якщо Нафтогазу не виплатять $2,56 млрд

Фондовий ринок
681
Якщо Газпром не виплатить НАК “Нафтогаз України” 2,56 млрд дол., які російська компанія має сплатити за результатами двох рішень Стокгольмського арбітражу, її європейське майно продаватиметься на аукціонах.
Про це заявив головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко, пише прес-служба компанії у Twitter.
“Якщо Газпром не сплатить, тоді, відповідно, їх активи, які арештовують по всій Європі, будуть реалізовуватися на аукціонах, і ми маємо отримувати гроші від реалізації цих активів на аукціонах”, – сказав Вітренко.
Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов’язав російського монополіста Газпром доплатити Нафтогазу України 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги Нафтогазу, російський монополіст має сплатити 2,56 мільярда доларів українській компанії.
При цьому російській компанії щодня нараховуються відсотки в розмірі 500 тисяч доларів, поки вона не виконає рішення арбітражу про виплату боргу в Україні. Також суд зобов’язав російську компанія поставляти до 5 мільярдів кубометрів газу в рік у 2018-2019 роках за цінами, які відповідають вартості блакитного палива на європейських газових хабах. Цю вимогу також не було виконано.
У Газпромі заявили, що не згодні з рішенням арбітражу Стокгольма за позовом Нафтогазу за контрактом на транзит газу та «захищатимуть свої права всіма законними способами».
Паралельно російська монополія повідомила про намір розірвати усі контракти з Нафтогазом. Проте, як писали російські ЗМІ, Газпром буде змушений підписати новий контракт на транзит газу з Україною через замалу потужність Північного потоку-2 для покриття газових потреб Європи.
Сума 2,56 млрд дол. була закладена у бюджет Газпрому на цей рік, однак він відмовляється її виплачувати з політичних міркувань.
За матеріалами:
Укрінформ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас