Китайська влада хоче фінансово заохочувати народжуваність дітей


Китайська влада хоче фінансово заохочувати народжуваність дітей

У Китайському органі, відповідальному за охорону здоров’я, розпочали дослідження запровадження економічних стимулів народжуваності після десятків років політики «однієї дитини».

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на китайську урядову газету.

Зокрема, там пропонують надавати молодим батькам податкові пільги та здійснювати виплати по народженню дитини. Метою запропонованих нововведень є зменшення фінансових витрат молодих сімей на забезпечення дітей.

Однією з причин послаблення політики стримування народжуваності та запровадження політики стимулів є швидке старіння населення Китаю. Через тривале обмеження на кількість дітей у сім’ї, кількість людей пенсійного віку непропорційно зросла, що збільшило державні видатки на утримання пенсіонерів. До 2030 року близько чверті населення Китаю буде у віці 60 років і вище.

Крім цього, за прогнозами економістів, Китай невдовзі може зіткнутися з дефіцитом робочої сили.

Довідка Finance.ua:

  • Китай з 1970-х років проводив політику «одна сім’я — одна дитина». В останні роки це правило поширювалося лише на третину населення.
  • Двох дітей, наприклад, було дозволено мати представникам етнічних меншин, єдиним дітям у своїх батьків, а також сім’ям, які проживають в сільській місцевості, якщо їхня перша дитина — дівчинка. У 2016 році політику «одна сім’я — одна дитина» скасували.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua