Рада ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю


Рада ухвалила закон про вдосконалення правил фітосанітарного контролю

Верховна Рада у вівторок ухвалила в другому читанні і в цілому закон №6673 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур”.

Проект закону підтримали 234 народні депутати при 226 необхідних голосів.

Закон передбачає встановлення процедури повноваження лабораторій на здійснення фітосанітарної експертизи (аналізу), впровадження Реєстру уповноважених фітосанітарних лабораторій з метою простежуваності висновків лабораторій і фітосанітарних сертифікатів, виданих на їх основі.

Документом законодавчо врегульовується проведення фітосанітарної експертизи та арбітражної фітосанітарної експертизи. Термін дії висновку фітосанітарної експертизи на території України складе 14 днів. При видачі фітосанітарного сертифіката на експорт і реекспорт враховуються фітосанітарні вимоги країни-імпортера.

Також передбачається введення адміністративної відповідальності посадових осіб фітосанітарних лабораторій за неналежне дотримання законодавства про карантин рослин під час проведення фітосанітарної експертизи. Зокрема, за повторне протягом року порушення проведення експертизи, що призвело до отримання від країни-імпортера двох і більше нотифікацій про невідповідність фітосанітарним заходам, тягне за собою накладення штрафу на посадову особу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua