Імпорт природного газу за рік зменшився на 57% (інфографіка)


Імпорт природного газу за рік зменшився на 57% (інфографіка)

Обсяг імпорту природного газу у І кварталі поточного року склав близько 1,8 млрд м3, що на 45,6% менше, ніж у попередньому кварталі, та на 56,9% менше, ніж у І кварталі 2017 року.

Про це свідчать результати моніторингу функціонування ринку природного газу за І квартал 2018 року від НКРЕКП.

Таке суттєве зменшення обсягів імпорту природного газу у порівнянні з 2017 роком пов’язано в першу чергу із відносно значними обсягами газу, які зберігалися у газосховищах станом на кінець IV кварталу 2017 року та становили 14,7 млрд м3, що на 2,7 млрд м3 більше у порівнянні із відповідним кварталом 2016 року.

Крім того, у І кварталі 2018 року спостерігалось зменшення кількості замовників послуг транспортування, які використовували потужність на міждержавних з’єднаннях для транспортування природного газу з-за кордону.

Читайте також: Україна в І півріччі експортувала електроенергію на $161 млн

Варто зазначити, частка імпорту трьох найбільших замовників послуг транспортування, які використовували міждержавні з’єднання для транспортування природного газу у напрямку країни ЄС – Україна, продовжує зростати.

Частка імпорту всіх інших замовників у загальному обсязі імпорту у І кварталі 2018 року знизилась на 5 процентних пунктів у порівнянні з попереднім кварталом та становила 24%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua