Поляки спростили процедуру працевлаштування іноземних громадян


Поляки спростили процедуру працевлаштування іноземних громадян

28 червня польське Міністерство з питань сім’ї, праці і соціальної політики офіційно опублікувало документ, який звільняє 289 професій від необхідності проводити дослідження ринку праці при працевлаштуванні іноземних громадян. Нові правила набрали чинності 1 липня.

Очікується, що новий порядок дозволить польським компаніям прискорити процедуру прийому трудових мігрантів на 2-3 тижні. Адже тепер за вказаними в списку спеціальностями не потрібно буде доводити, що на вакансії не претендують польські громадяни. Це означає також, що на той самий термін має скоротитися і час очікування для самих заробітчан. Втім, як саме буде працювати порядок і наскільки ефективна виявиться норма – поки неясно.

Читайте також: Українці в Польщі заробляють стільки ж, як і поляки

«Поляки досі не можуть оговтатися після тих змін, які набрали чинності в січні 2018 року. Тому поки складно сказати, наскільки дієвою виявиться спрощена процедура працевлаштування», – розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Однак він визнає, що ініціативи справді корисні. І якщо вони будуть працювати так, як того очікує польський уряд, терміни процедури прийому на роботу іноземних громадян скоротяться.

У повідомленні, розміщеному на офіційному сайті міністерства, чиновники зізнаються, що рішення має на меті скоротити дефіцит робочої сили в країні, яка останнім часом набула загрозливих масштабів. І навіть колосальна кількість українців, які працюють у Польщі (до кінця року, за прогнозами, їх кількість сягне 3 млн), схоже не рятує ситуацію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

В Контексті Finance.ua
Опитування