Верховний суд задовольнив касацію "ЄСУ" і направив справу про реприватизацію "Укртелекому" до першої інстанції


Верховний суд задовольнив касацію "ЄСУ" і направив справу про реприватизацію "Укртелекому" до першої інстанції

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВЄСУ” на рішення Господарського суду Києва від 19 жовтня і Київського апеляційного госпсуду від 12 грудня 2017 року про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,791% акцій ПАТ “Укртелеком”.

Як повідомило джерело, знайоме з перебігом судової суперечки, Верховний суд направив справу на розгляд до суду першої інстанції.

“Ми вважаємо ухвалене рішення справедливим, і надалі плануємо продовжувати відстоювати свої права, використовуючи всі процесуальні можливості”, – прокоментували агентству “Інтерфакс-Україна” це рішення в компанії СКМ, яка є власником “ЄСУ”.

Як повідомлялося, ФДМ на початку 2011 року продав 92,79% акцій “Укртелекому” ТОВЄСУ” за 10 млрд 575,1 млн грн (на той момент – близько $1,3 млрд). Однак у 2017 році ФДМ звинуватив “ЄСУ” у невиконанні інвестзобов’язань, які полягали у вкладенні $450 млн інвестицій і передачі державі спецмережі зв’язку, і до середини грудня домігся в судах двох інстанцій рішення про повернення 92,791% акцій у держвласність. Суди також зобов’язали “ЄСУ” сплатити до держбюджету пеню $81,9 млн.

Однак власник “Укртелекому” подав касацію. Верховний суд відкрив касаційне провадження за скаргою “ЄСУ” 24 січня цього року.

Паралельно з “ЄСУ” судяться державні Ощадбанк і Укрексімбанк, які у 2013 році придбали його облігації більш ніж на 4,2 млрд грн і тепер вимагають їх погашення і виплати за ними відсотків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування