Китай не використовуватиме ослаблення юаня як знаряддя в торговій суперечці з США - НБК


Китай не використовуватиме ослаблення юаня як знаряддя в торговій суперечці з США - НБК

Китайська влада не збирається навмисно послаблювати нацвалюту, щоб отримати перевагу перед США в умовах торгової суперечки між двома країнами, заявив голова Інституту фінансових досліджень Народного банку КНР (НБК, центробанк країни) Сунь Гофен.

“Ми спостерігаємо певне ослаблення юаня останнім часом. Це повністю обумовлено зміною ринкових очікувань з урахуванням зростання зовнішньої невизначеності, а зовсім не з навмисними директивами центробанку”, – заявив Сунь Гофен, коментуючи ситуацію агентству Bloomberg.

“Китай підтримує принцип багатосторонніх відносин, глобалізацію, вільну торгівлю та правила міжнародного керівництва і не буде використовувати курс юаня як інструмент у торгових конфліктах”, – зазначив Сунь Гофен.

У червні курс юаня до долара США впав на 3,3%, що стало найгіршою динамікою цієї валютної пари з моменту створення в КНР валютного ринку в 1994 році, пише газета Financial Times.

У понеділок юань подешевшав на 0,7% щодо американської валюти – до 6,6680 юаня/$1, що є мінімумом з серпня 2017 року. У вівторок курс юаня додав 0,3%, піднявшись до 6,6453 юаня/$1.

Голова китайського ЦБ І Ган заявив у вівторок, що НБК має намір підтримувати стабільний курс юаня, зберігаючи розумну і нейтральну кредитно-грошову політику.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування