У Варшаві заявили, що Польща "подарувала" РФ 1 млрд злотих за газовий контракт - ЗМІ


У Варшаві заявили, що Польща "подарувала" РФ 1 млрд злотих за газовий контракт - ЗМІ

Фактична втрата прибутку від транзиту газу через Польщу в 2008-2010 роках дала близько 1 млрд злотих у “подарунок” для російського газового монополіста “Газпрому”.

Про це заявив уповноважений уряду у справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наїмський.

Напередодні у Польщі оприлюднили засекречений попереднім урядом звіт про газові контракти. У ньому говориться, що тодішній міністр економіки Польщі Вальдемар Павляк допустив порушення при узгодженні контрактів.

Зазначається, що в 2010 році уряду не вдалося поліпшити умови імпорту газу, незважаючи на значні поступки на користь російської сторони. В результаті ціни “Польської нафтогазової компанії (PGNiG) зросли на 10% на рік. У 2009 році “Газпром” звільнили від виплат польській компанії Europolgaz за транспортування газу в 2006-2009 роки на щонайменше 300 млн доларів (близько 1 млрд злотих), йдеться в рапорті. Варшава нібито відмовилася від суми, яку їй присудив арбітражний суд в Москві – 25 млн злотих на користь PGNiG.

В результаті підписаних тоді угод прибуток Europolgaz за транзит 30 млрд кубометрів газу через Польщу на відстань 600 кілометрів був обмежений до 21 млрд злотих.

“Це одна сота того, що стягують за транзит через свою систему українці. Це означало, що росіяни мають право на транспортування газу через Польщу безкоштовно”, – сказав Наїмський.

“Уряд отримував такі сигнали, але не реагував. Ми програли транзит”, – додав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua