"Листи щастя" від податкової: за що українці повинні платити державі


"Листи щастя" від податкової: за що українці повинні платити державі

Українці влітку повинні заплатити податки на нерухомість, додаткові доходи, прибуток від інвестицій і професійної діяльності.

Ті, хто повинні платити податок на квартири і будинки, вже отримали “листи щастя” від Державної фіскальної служби. Податок стягується з власників квартир площею не менше ніж 60 квадратних метрів і будинків площею від 120 квадратних метрів.

Читайте також: Як розрахувати податкову знижку на навчання у ВНЗДФС

Якщо у власності і будинок, і квартира – податок стягується при загальній площі не менше ніж 180 квадратів.

При цьому потрібно платити за кожен “зайвий” квадрат понад цієї норми. В цьому році за один квадратний метр доведеться заплатити не більше ніж 48 грн (до 1,5% від мінімальної зарплати станом на початок минулого року).

Також українці повинні декларувати свої доходи і сплачувати з них податки. Наприклад, з продажу квартири або будинку потрібно заплатити податок у розмірі 5%. Заплатити 18% доходу у вигляді податку доведеться українцям, які здають в оренду нерухомість, отримують дохід від інвестицій, незалежної професійної діяльності.

Наприклад, якщо сантехнік, вчитель або журналіст у вільний від основної роботи час підробляє, він за законом зобов’язаний внести додатковий дохід у щорічну декларацію та сплатити з нього податки.

Українці, які не задекларували свої доходи і не заплатили податки, можуть потрапити під кримінальну відповідальність, пояснює юрист Олександр Плахотник. Штраф може скласти 10-20% від суми боргу.

“Крім того, якщо це несплата податків у великих та особливо великих розмірах, порушникові загрожує кримінальна відповідальність”, – пояснює юрист.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua