В Естонії висловились щодо будівництва "Північного потоку-2" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Естонії висловились щодо будівництва "Північного потоку-2"

Енергетика
519
У Таллінні вважають, що новий газопровід дає можливість для “втручання” РФ у європейську політику. Раніше Білий дім також різко критикував “Північний потік-2”.
Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер вимагає зупинити будівництво газопроводу “Північний потік-2”.
На його думку, газопровід є не економічним, а політичним проектом. “Це лише важіль для втручання Росії в європейську політику”, – заявив Міксер і додав, що зупинити проект – в інтересах ЄС. Раніше США також виступали проти будівництва “Північного потоку-2” і навіть погрожували санкціями в іншому випадку. В Єврокомісії висловлювали побоювання, що новий газопровід збільшить залежність від російського газу. Проти “Північного потоку-2” також висловлювалися Польща й балтійські країни.
Україна виступає проти будівництва газопроводу та висловлює занепокоєння через можливу втрату в майбутньому транзиту російського газу до Європи. Як повідомлялося, нещодавно президент РФ Володимир Путін заявив, що поставки газу через Україну будуть тривати і після здачі “Північного потоку-2” в експлуатацію, якщо це буде “економічно обгрунтовано і доцільно для всіх сторін-учасниць”.

Довідка Finance.ua

  • Роботи зі спорудження нового газогону у Німеччині розпочалися в травні 2018 року. Угоди щодо фінансування проекту газогону “Північний потік-2” підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві – Німеччина).
  • Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна скласти 1220 кілометрів, він з’єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас