Омелян хоче забрати у Мінінфраструктури відповідальність за будівництво пунктів переходу через кордон


Омелян хоче забрати у Мінінфраструктури відповідальність за будівництво пунктів переходу через кордон

Державна фіскальна служба повинна передати відповідальність за будівництво прикордонних пунктів пропуску через державний кордон України Міністерству інфраструктури для з’єднання побудованих доріг з контрольними пунктами переходу на кордоні.

Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян під час першого міжнародного Форуму країн Східної і Центральної Європи «Via Carpatia», який проходить в сел. Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області.

«На жаль, пункти пропуску – це повністю відповідальність Державної фіскальної служби. У нас спільно з віце-прем’єром Кістіоном, головою Верховної Ради Андрієм Парубієм минулого року був великий тур по Польщі, Словаччині та Угорщині для того, щоб перевірити стан пунктів пропуску на кордоні України з ЄС. Була розроблена дорожня карта. Одним з головних її елементів було наступне: всі стратегічні пункти переходу повинні бути передані Міністерству інфраструктури, щоб ми логічно з’єднували новостворені або відремонтовані дороги з контрольними пунктами переходу на кордоні», – сказав він.

Омелян зазначив, що ті дороги, які не мають стратегічного значення (обласні), повинні бути передані на рівень області. «Оскільки область краще знає, у якому місці відкрити пункт переходу», – сказав він.

Щодо того, чи передбачає дорожня карта передати митний контроль Мінінфраструктури, Омелян відповів: «Ні, тільки будівництво пунктів переходу».

Також він підкреслив, що кількість таких переходів повинна бути значно більшою. «Не тільки залізничних, автомобільних, а просто пішо-туристичних. Це дійсно дика ситуація, коли цей край (Івано-Франківська область – ред.) не має жодного пункту переходу з Румунією. Чернівецька область – теж. У Закарпатті ситуація трохи краща. Але не набагато», – сказав міністр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування