Великий розпродаж: кому Фонд гарантування віддає найбільші активи


Великий розпродаж: кому Фонд гарантування віддає найбільші активи

Продаж активів збанкрутілих банків поки відбувається повільно. Слабка судова система, політична ангажованість і відсутність нормального ринку NPL не дозволяють підняти попит на лоти Фонду гарантування вкладів фізосіб. FinClub аналізував, які активи Фонду розкупають швидше за інші.

Найбільша КУА країни

За період кризи роль Фонду гарантування вкладів фізосіб сильно змінилася. Ще в 2014-2015 роках головною функцією Фонду була виплата компенсації вкладникам, що постраждали від банкрутства банків. Починаючи з 2016 року Фонд почав перетворюватися на найбільшу в країні компанію з управління проблемними активами. ФГВФО неодноразово констатував, що після банкрутства сотні банків до нього потрапили їхні активи сумарним обсягом близько 500 млрд грн ($19 млрд). Але ці активи стільки коштують лише на папері – оцінювачі їх знизили до 100 млрд грн. Але навіть після такої «знижки» на лоти, що виставляються, не вишиковується черга покупців.

Величезний портфель проблемних кредитів, нерухомість та інше майно банків викликали у Фонду гарантування головний біль. Адже в лютому-березні 2019 року завершиться максимальний п’ятирічний термін ліквідації банків, з яких почався банкопад. І Фонд не зможе «закрити» остаточно ні Брокбізнесбанк, ні «Форум», поки в них залишатимуться непродані активи. Від успішності продажів Фонду залежить не тільки дотримання строків ліквідації, а й покриття вирученими коштами виплат кредиторам збанкрутілих банків і повернення боргів перед держбюджетом. ФГВФО позичав гроші у Мінфіну і став винен йому з відсотками $5,5 млрд.

Директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін обіцяв протягом 2018 року виставити на торги активи усіх банків, що ліквідуються. З 2017 року Фонд працює виключно через держмайданчик «Prozorro. Продажі». На цій платформі можна відстежити всі виставлені на торги лоти. До поточного моменту Фонду вдалося виручити за продаж активів 8,18 млрд грн.

Фонд продає переважно права вимоги за кредитами та нерухомість. Дохід від продажу цих груп активів приніс Фонду 5,73 млрд грн і 2,26 млрд грн відповідно.


Лідерами за обсягом проданих активів стали ліквідатори Дельта Банку – 1,88 млрд грн, «Форуму» – 1,19 млрд грн, банку «Фінанси та Кредит» – 803 млн грн, ВіЕйБі Банку – 555 млн грн, Фідобанку – 490 млн грн.

Пальчевський Іван

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:ФГВФО
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua