Парубій підписав закон про нацбезпеку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парубій підписав закон про нацбезпеку

Казна та Політика
177
Голова Верховної Ради Андрій Парубій передав на підпис президенту України Петру Порошенку закон “Про національну безпеку”.
“Підписав закон України “Про національну безпеку”. … Передав закон на підпис президенту”, – написав А.Парубій в своєму мікроблозі в Твіттері в середу.
Він підкреслив, що прийнятий закон – “рішучий крок до членства України в НАТО”, і висловив упевненість, що “Україна буде в НАТО”.
Документ передбачає, що міністром оборони України та його заступниками будуть призначатися цивільні особи.
Службу безпеки України цим законом визначено як державний орган спеціального призначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку. До повноважень СБУ відносяться протидія розвідувально-підривній діяльності проти України, боротьба з тероризмом, контррозвідувальний захист державного суверенітету, конституційного ладу і територіальної цілісності, оборонного та науково-технічного потенціалу, кібербезпеки, економічної та інформаційної безпеки держави, об’єктів критичної інфраструктури. СБУ також буде займатися охороною державної таємниці.
Верховна Рада доручила Службі безпеки України протягом 6 місяців після набрання цим документом чинності розробити законопроект про внесення змін до закону про СБУ, подати його президентові для внесення на розгляд парламенту.
Документ передбачає, що з введенням воєнного стану Національна гвардія України приводиться в готовність до виконання завдань за призначенням, входить до складу сил оборони. Стратегічне керівництво Національною гвардією в цей період здійснює президент країни через Генеральний штаб Збройних сил України.
Закон також визначає, що обсяг витрат на фінансування сектора безпеки і оборони України має становити не менше 5% запланованого ВВП, з яких не менше 3% – на фінансування сил оборони.
Закон набирає чинності на наступний день після публікації, а в частині призначення цивільних осіб міністром оборони і його заступниками, він стає чинним з 1 січня 2019 року. Ще низка положень закону набирають чинності з 1 січня 2021 року.

Довідка Finance.ua

  • Верховна Рада 21 червня ухвалила у другому читанні і в цілому президентський законопроект (№8068) про національну безпеку України.
  • Закон визначає і розмежовує повноваження державних органів у сферах національної безпеки і оборони.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас