Готовність до опалювального сезону в Україні становить близько 28% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Готовність до опалювального сезону в Україні становить близько 28%

Енергетика
287
Готовність житлового сектору України до опалювального сезону складає 28%, соціальних об’єктів – 26,7%, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Едуард Кругляк.
“Ми бачимо зростання фінансування підготовки до опалювального сезону з 9 млрд 2017-го до 11 млрд, закладених на сьогодні. Органи місцевого самоврядування планують використати на підготовку до опалювального сезону 3% від бюджетів розвитку”, – повідомив у свою чергу міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко, при цьому додавши, що зазначених коштів недостатньо.
Він закликав підприємства, що надають послуги з водо- і теплопостачання, укласти договори про реструктуризацію заборгованостей за газ, щоб уникнути його відключення під час опалювального сезону.
“Вже стягнено штрафів та пені на 6,4 млрд грн (згідно із законом про врегулювання заборгованостей за енергоносії теплопостачальних організацій – ред.). Але є сім підприємств, які мають найбільшу заборгованість, але не підписали договори на реструктуризацію”, – зазначив Г. Зубко.
За його словами, зокрема, до переліку увійшли “Харківські тепломережі” (1,16 млрд грн боргу за газ), “Донецьке теплокомуненерго” (819 млн грн) і “Криворізька теплоцентраль” (550 млн грн).
“Найбільше мене турбує Харків: це борги за електроенергію на 1,17 млрд грн, за газ – на 1,16 млрд грн. І на сьогодні в Харкові відсутнє гаряче водопостачання”, – сказав Г. Зубко.
Він нагадав, що, крім реструктуризації боргів, міста можуть використовувати залишки на казначейських рахунках, які сьогодні складають 68 млрд грн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас