Як розрахувати податкову знижку на навчання у ВНЗ - ДФС


Як розрахувати податкову знижку на навчання у ВНЗ - ДФС

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув. Для цього потрібно взяти чек про оплату навчання у виші, заповнити декларацію про доходи і звернутися до найближчої податкової. Отримати податкову знижку можуть батьки студентів-контрактників, або працюючі студенти.

Головний державний ревізор, інспектор відділу податкової знижки управління податків і зборів з фізосіб ГУ ДФС у м. Києві Юлія Орленко в ефірі програми “Код успіху” на “5 каналі” пояснила, як розрахувати податкову знижку на навчання.

Для прикладу, якщо платник податку отримав заробітну плату 100 тис. грн за рік. З неї організація утримала податок на доходи фізичних осіб (ПДФО – 18%), який склав 18 000 гривень. Витрати на навчання за рік склали 15 000 гривень.

Формула розрахунку:
- 100 000 грн – 15 000 грн = 85 000 грн
- З цієї суми необхідно вирахувати податок на доходи фізичних осіб. 85 000 грн * 18% (ПДФО) = 15 300 гривень
- З цієї різниці віднімаємо 18 000 грн податку на доходи фізичних осіб, які державі вже сплатили, і ця різниця – 2 700 гривень буде сумою податкової знижки.

Довідка Finance.ua:

  • Податкова знижка — це документально підтверджені витрати фізичної особи, резидента, який не є суб’єктом господарської діяльності, понесені ним протягом звітного періоду, на які законодавчо дозволено зменшити суму загального оподатковуваного доходу такого платника, отриманого ним у вигляді заробітної плати.
  • Отримати податкову знижку можуть громадяни України, що понесли такі витрати: оплатили навчання, зробили благодійні внески, чи внески до пенсійного фонду, застрахували життя на тривалий термін, переобладнали транспорт, скористалися репродуктивними технологіями чи програмою доступного житла.

До речі, якщо вам не вистачає коштів на навчання для дітей, зручний сервіс від Finance.ua допоможе обрати персональний кредит онлайн за кілька хвилин. Аналізуємо ваші вимоги за кредитними продуктами і пропонуємо найкращі варіанти:

Порівняти та замовити кредит онлайн 💰

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua