0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Як розрахувати податкову знижку на навчання у ВНЗ - ДФС


Як розрахувати податкову знижку на навчання у ВНЗ - ДФС

Повернути податкову знижку можна лише за рік, що минув. Для цього потрібно взяти чек про оплату навчання у виші, заповнити декларацію про доходи і звернутися до найближчої податкової. Отримати податкову знижку можуть батьки студентів-контрактників, або працюючі студенти.

Головний державний ревізор, інспектор відділу податкової знижки управління податків і зборів з фізосіб ГУ ДФС у м. Києві Юлія Орленко в ефірі програми “Код успіху” на “5 каналі” пояснила, як розрахувати податкову знижку на навчання.

Для прикладу, якщо платник податку отримав заробітну плату 100 тис. грн за рік. З неї організація утримала податок на доходи фізичних осіб (ПДФО – 18%), який склав 18 000 гривень. Витрати на навчання за рік склали 15 000 гривень.

Формула розрахунку:

- 100 000 грн – 15 000 грн = 85 000 грн
- З цієї суми необхідно вирахувати податок на доходи фізичних осіб. 85 000 грн * 18% (ПДФО) = 15 300 гривень
- З цієї різниці віднімаємо 18 000 грн податку на доходи фізичних осіб, які державі вже сплатили, і ця різниця – 2 700 гривень буде сумою податкової знижки.

Довідка Finance.ua:

  • Податкова знижка — це документально підтверджені витрати фізичної особи, резидента, який не є суб’єктом господарської діяльності, понесені ним протягом звітного періоду, на які законодавчо дозволено зменшити суму загального оподатковуваного доходу такого платника, отриманого ним у вигляді заробітної плати.
  • Отримати податкову знижку можуть громадяни України, що понесли такі витрати: оплатили навчання, зробили благодійні внески, чи внески до пенсійного фонду, застрахували життя на тривалий термін, переобладнали транспорт, скористалися репродуктивними технологіями чи програмою доступного житла.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування