Українці зможуть активно торгувати на закордонних фондових ринках - експерт


Українці зможуть активно торгувати на закордонних фондових ринках - експерт

Впровадження на українському валютному ринку прийнятого минулого тижня закону про валюту (№8152) буде стимулювати зростання обсягів торгів, загострення конкуренції і переділ сфер впливу, сказав заступник голови правління ПУМБ Артур Загородніков.

«Провідні українські та зарубіжні компанії і банки зможуть реалізувати накопичений досвід і стратегічні плани, збільшать обсяги щоденних операцій. Решта учасників ринку будуть змушені або піти з ринку, або підняти власні стандарти і продовжити працювати. Це буде сприяти розвитку здорової конкуренції та подальшому зростанню обсягів валютного ринку», – підкреслив він.

Фінансист впевнений, що нові правила дозволять банкам розширити лінійку продуктів на валютному ринку і більше заробляти на них. Причому, мова піде не тільки про угоди в Україні, а й на зовнішніх ринках: наші банкіри готові надавати аналітичні, консультаційні послуги та проводити там купівлі-продажі цінних паперів іноземних емітентів.

«Норми нового закону починають діяти через 7 місяців після прийняття документа, передбачено перехідний період, протягом якого необхідно внести зміни до законодавства і нормативних актів Нацбанку. На мій погляд, не можна зволікати з внесенням змін до підзаконних документів регулятора і прискорити процес. Норми, які можливо реалізувати в цьому році, необхідно впроваджувати вже зараз», – переконаний Загородніков.

Для прикладу він навів операції з безготівкового валютообміну: новий закон дозволяє фізособам купувати-продавати через системи інтернет-банкінгу.

«Вважаю, що ТОП-20 банків України технологічно і методологічно до кінця року готові забезпечити проведення та супровід операцій валютообміну онлайн. З огляду на наявну статистку, найпопулярнішими валютами для купівлі-продажу у нас залишаються долари, євро і російські рублі. Наприклад, у нашому банку такі операції за п’ять місяців 2018 склали: 74,5% – долари, 20,1% – євро і 4,0% – російські рублі. Упевнений, що за умови надання банками надійного і простого сервісу, такі послуги будуть користуватися великим попитом з боку клієнтів», – вважає Загородніков.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування