У Польщі працює мільйон українців, проте пенсію з них зможе отримувати лише кожен третій, - Рева — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Польщі працює мільйон українців, проте пенсію з них зможе отримувати лише кожен третій, - Рева

Особисті фінанси
1526
Сьогодні в Польщі працює один мільйон українців, проте в пенсійній системі з них зареєстровані тільки 300 тисяч осіб. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час відеоконференції в “ДС”.
“Офіційно в Польщі на сьогоднішній день працює мільйон українців. Але застраховані в ЗСС (загальнообов’язкове державне соціальне страхування), тобто в пенсійній системі, тільки 300 тисяч, – заявив він в ході відеоконференції “Ділової столиці”.
Він також уточнив, що в процес міграції закладена велика проблема.
“Людей відправляють з України в Польщу, начебто у відрядження. Але як тільки там людина отримує дозвіл на роботу, тут (її -, ред) звільняють, і там вона не страхується. Але оскільки вона там страхові внески не платить, то страховий стаж не йде. Якщо повертається в Україну – вона ні там не має права на пенсію, ні тут”, – резюмував міністр.
Він також додав, що в Україні є проблема нестачі фахівців.
“У нас сьогодні вже відчувається дефіцит, в першу чергу, кваліфікованих кадрів. А якщо ця тенденція буде продовжуватися, то у нас взагалі буде нестача кадрів, навіть некваліфікованих”, – заявив він.
За словами міністра, в процес сезонної трудової міграції втягнуті до семи мільйонів українців, при цьому постійно за кордоном працюють 3,2 млн осіб. Водночас він упевнений, що мігранти згадають про те, що вони українці, коли побачать в цьому грошову вигоду.
“Тому сьогодні зарплата зростає. За минулий рік номінальна зарплата зросла на 37%, реальна – на 19%. За перші п’ять місяців (цього року, – ред) номінальна зарплата зросла на 31%, а реальна – на 11%”, – сказав міністр.
За матеріалами:
112
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас