У НБУ назвали драйвери росту ВПП у І кварталі


У НБУ назвали драйвери росту ВПП у І кварталі

Основним рушієм зростання реального ВВП був внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний.

“Фактичні темпи зростання реального ВВП у І кварталі 2018 року були вищими за очікування Національного банку. Як і в 2017 році, основним рушієм зростання реального ВВП був внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний”, — йдеться у повідомленні НБУ.

Зокрема, як зауважив регулятор:

Третій квартал поспіль прискорювалося зростання інвестицій. Зокрема, темпи зростання валового нагромадження основного капіталу збільшилися до 17% у річному вимірі. Цьому сприяли покращення ділових очікувань підприємств, а також подальше поліпшення їх фінансових результатів.
Споживчий попит також продовжував впевнено посилюватися, підтриманий значними темпами зростання реальної заробітної плати, підвищенням пенсій у попередні періоди та поліпшенням споживчих настроїв населення. Втім, зростання кінцевих споживчих витрат домогосподарств уповільнилося порівняно з попереднім кварталом, що можна насамперед пояснити нижчими темпами зростання реальної заробітної плати унаслідок підвищення бази порівняння.
Обсяги експорту товарів та послуг у I кварталі 2018 року скоротилися на 9,9% у річному вимірі. Падіння експорту було викликано переважно зменшенням фізичних обсягів поставок зернових та олійних культур, що відображало нижчий врожай минулого року, а також зменшення обсягів транзиту енергетичних ресурсів.

Водночас, зазначається, що у I кварталі також істотно знизився імпорт (на 5,4% у річному вимірі) в першу чергу через зменшення енергетичного імпорту.

“У результаті від’ємний внесок чистого експорту в економічне зростання зменшився (до 2,3 в.п.), що і зумовило прискорення зростання реального ВВП порівняно з показниками IV кварталу 2017 року, а також відхилення фактичних даних від оцінки НБУ”, — додали у Нацбанку.

У ІІ кварталі 2018 року Національний банк очікує на помірне прискорення зростання економіки України. Загалом же, у НБУ очікують, що у поточному році зростання реального ВВП пришвидшиться до 3,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування