701
Блокчейн, інтернет-логістика і роботизація: як можуть виглядати митниці через 10 років - експерт
— Технології&Авто
На сьогоднішній день митний процес має дуже тяжку структуру поставки товарів з інших країн. В Україні ж відбувається якийсь процес «уповільнення» розвитку митниці.
Про це Finance.ua повідомив експерт з питань митної політики Роберт Зелді на конференції ASBIS HUB 2018.
«В Україні відбувається етап уповільнення. Ще на початку 2000-х років митні органи ЄС їздили до нас і знайомилися з досвідом української митниці. Наприклад, ми були одними з перших серед країн СНД, які впровадили електронні реєстри. Зараз же настало уповільнення», – говорить Роберт Зелді.
Експерт каже, що в найближчому майбутньому багато країн будуть користуватися новими програмами в митному процесі.
З його слів, майбутнє – за трьома основними трендами вдосконалення митниці: роботизацією, інтернетом речей і blockchain.
«Наприклад, «інтернет речей» передбачає достовірність декларацій. Тобто, всередині контейнера знаходиться те, що заявлено в деклараціях. Поки ж в Україні всі посилки відкриваються і перевіряються. Інтернет-речей допоможе засвідчити, що останній раз цей контейнер відкривали на заводі відправника і наступним відкриє тільки одержувач», – зазначає Зелді.
За словами експерта, в результаті оцінка інформації веде до того, що людина не буде займатися прийняттям рішень.

Зелді впевнений, що якщо ви через десяток років будете замовляти електронні девайси з Південної Кореї, то ймовірно, що цей девайс вперше побачить тільки український митник. До цього його оформлення відбуватиметься автоматично, без участі людини.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною