Saudi Aramco готова забезпечити поставками додатковий попит на нафту - голова держкорпорації


Saudi Aramco готова забезпечити поставками додатковий попит на нафту - голова держкорпорації

Саудівська нафтова держкорпорація Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) готова збільшити видобуток нафти в разі потреби, щоб забезпечити поставками додатковий попит на ринку, заявив голова компанії Амін Нассер.

В даний час резервні потужності Saudi Aramco становлять не менше ныж 2 млн барелів на добу (б/д), підтвердив він в інтерв’ю Financial Times.

“Ми будемо готові забезпечити потреби світу в поставках в залежності від рішення ОПЕК на зустрічі у Відні”, – сказав А. Нассер.

Як очікується, держави ОПЕК і не-ОПЕК цього тижня обговорять перспективи пом’якшення обмежень нафтовидобутку.

За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), держави ОПЕК у квітні мали резервні потужності в обсязі 3,5 млн б/д, на Саудівську Аравію припадало близько 60% (2,1 млн б/д). МЕА враховує в цьому показнику ті видобувні потужності, експлуатацію яких можна відновити протягом 90 днів та які потім можна використовувати протягом тривалого періоду.

У травні Саудівська Аравія видобувала трохи менше ніж 10 млн б/д нафти. За словами А. Нассера, Saudi Aramco може наростити виробництво до 12 млн б/д.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування