General Electric покине індекс Dow Jones після 110 років безперервного перебування в ньому


General Electric покине індекс Dow Jones після 110 років безперервного перебування в ньому

Акції багатопрофільного концерну General Electric Co (GE) 26 червня будуть виключені з Dow Jones Industrial Average, а на заміну їм до індексу, в розрахунок якого входять 30 компаній, увійдуть папери аптечної роздрібної мережі Walgreens Boots Alliance Inc.

Як говориться в повідомленні Індексного комітету S & P Dow Jones Indices, зміни в складі індексу, що збільшують вагу роздрібної торгівлі та охорони здоров’я, дозволять Dow Jones Industrial Average краще вимірювати стан економіки і фондового ринку США.

GE була включена в індекс на момент його запуску в 1896 році, з 1907 компанія перебувала в його складі без перерв і є найстарішою в списку.

У 90-х роках минулого століття GE була найбільшою за капіталізацією корпорацією світу.

Акції GE подешевшали за останні 12 місяців більш ніж на 50% і стали найдешевшими з усіх паперів, які входять в розрахунок індексу.

Останнім часом GE переживала проблеми, пов’язані з наслідками виходу зі страхового бізнесу, а також зниженням попиту на низку видів промислового обладнання в світі. Компанія, капіталізація якої складає зараз трохи більше $ 110 млрд, скоротила дивіденди, продає активи і проводить реструктуризацію, яка може привести до її поділу.

Зміни в складі індексу відображають також загальне зниження значення традиційних машинобудівних компаній у світовій економіці.

Індекс враховує перш за все ціну акцій, а не капіталізацію компаній. Папери GE, вартість яких менше $13, виявилися найдешевшими в його складі (Акції Goldman Sachs стоять, наприклад, $228).

Walgreens придбала кілька років тому європейську мережу Alliance Boots, але її капіталізація при цьому нижча, ніж у GE – усього $64 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua