Фальшиві гроші: де найчастіше трапляються і як їх розпізнати


Фальшиві гроші: де найчастіше трапляються і як їх розпізнати

Відповідно до звітів Національного банку України, із загальної кількості вилучених банкнот 61% склали купюри номіналом 500 грн. Менше підробляли 200 грн – 7% від загальної кількості, 100 грн – 17%, а 50 грн – 13% підробок, пише Сьогодні.

Назвати це явище масовим і критичним буде занадто необачно. Так, в минулому році на 1 млн купюр справжніх гривень припадало лише 3,6 штуки підроблених. Правда, справедливості заради, відзначимо, що, в порівнянні з 2016 р цей показник все ж виріс. Тоді на мільйон припадало 2,8 фальшиві банкноти. А от, наприклад, в ЄС цифри набагато вище, там на мільйон справжніх грошей припадає аж 33 підроблених купюри.

Підробляють в основному великі гроші – 500, 200 і 100 грн., а ось випадки підробок купюр дрібного номіналу поодинокі.

Експерти розповіли, де люди найчастіше можуть стати жертвами і отримати фальшиві гроші. Такими місцями стали ринки і різні масові заходи.

“Найчастіше люди отримують фальшиві гроші на ринках, в магазинах, а також при продажу товарів через сайти оголошень, де передбачається особиста передача грошей і товару. Рідше це трапляється в обмінниках і банкоматах”, – пояснює ситуацію адвокат Тетяна Лежух-Вовк.

Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова також зазначає, що фальшиві гроші найчастіше можна отримати у продавців на ринках, в дрібних магазинах, які приймають оплату готівкою.

“Також це відбувається на різних масових заходах, ярмарках і фестивалях – там, де люди розраховуються готівкою. Щоб максимально убезпечити себе від отримання підроблених грошей необхідно:

  • віддавати перевагу безготівковим розрахункам;
  • обмінювати валюту в банках;
  • перевіряти отримані купюри на місці, бажано за допомогою спеціального апарату;
  • не міняти дрібні купюри на великі, на ринках, в дрібних торгових точках або у приватних осіб”, – радить Олена Коробкова.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua