В Естонії штраф за порушення мовних вимог може зрости до 6400 євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Естонії штраф за порушення мовних вимог може зрости до 6400 євро

Світ
1279
У парламенті Естонії (Рійгікогу) зареєстрували законопроект про внесення поправки в Закон про мову, яка передбачає десятикратне підвищення штрафу за порушення вимог до знання естонської мови.
Згідно з законопроектом, штраф за порушення мовних вимог повинен підвищитися з нинішніх 640 до 6400 євро.
У пояснювальній записці зазначається, що поправка поліпшить виконання Закону про мову, мотивуючи керівників установ та підприємств активніше займатися навчанням працівників естонської мови, а також підвищить результативність нагляду з боку Мовної інспекції.
“На зустрічі з представником Мовної інспекції спільно відзначили, що сьогоднішні заходи, прописані у статті 32 даного закону – максимальний штраф в 640 євро – відстали від часу”, – йдеться в документі.
Коментуючи цю ініціативу, Тармо Круузімяе послався на проблеми, що регулярно виникають з обслуговуванням естонською мовою на підприємствах громадського харчування, у громадському транспорті, підприємствах сфери обслуговування і в місцях, де естонці становлять меншість населення.
“Оскільки проблема має широкий характер і санкції з боку Мовної інспекції поки що не дали бажаного результату, Закон про мову необхідно посилити”, – заявив член “Вітчизни”, навівши статистику перевірок Мовної інспекції в декількох магазинах Maxima в Таллінні, за результатами яких більшості продавців було винесено припис про складання іспиту на знання естонської мови.
За матеріалами:
Європейська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас