У НБУ заявили про ризики відтоку капіталу з України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ заявили про ризики відтоку капіталу з України

Казна та Політика
1131
Подальше посилення монетарної політики США збільшить ризики значного відтоку капіталу з країн, включаючи Україну, вважають у Національному банку України.
Як говориться в черговому звіті НБУ про фінансову стабільність, ці ризики для України будуть значно посилювати необхідність вийти на ринок зовнішніх позик до кінця року, незалежно від продовження співпраці нашої країни з Міжнародним валютним фондом.
Нацбанк зазначив, що монетарна політика США стає все жорсткішою, що може спричинити відтік капіталу з ризикових активів і країн, що розвиваються, і ознаки реалізації цього сценарію відслідковуються в останні місяці.
Під дією жорсткої монетарної політики долар США зміцнюється, зате валюти країн дешевшають, і країни реагують на це по-різному.
«За оцінками Міжнародного інституту фінансів (IIF), найбільш вразливими до змін «апетиту до ризику» серед інвесторів і до відтоку капіталу є Україна, Китай, ПАР, Туреччина і Аргентина. Ринок вже відображає слабку позицію останніх двох країн: з початку року єврооблігації цих країн значно подешевшали», – наголошується в звіті.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас