У НБУ заявили про ризики відтоку капіталу з України


У НБУ заявили про ризики відтоку капіталу з України

Подальше посилення монетарної політики США збільшить ризики значного відтоку капіталу з країн, включаючи Україну, вважають у Національному банку України.

Як говориться в черговому звіті НБУ про фінансову стабільність, ці ризики для України будуть значно посилювати необхідність вийти на ринок зовнішніх позик до кінця року, незалежно від продовження співпраці нашої країни з Міжнародним валютним фондом.

Нацбанк зазначив, що монетарна політика США стає все жорсткішою, що може спричинити відтік капіталу з ризикових активів і країн, що розвиваються, і ознаки реалізації цього сценарію відслідковуються в останні місяці.

Під дією жорсткої монетарної політики долар США зміцнюється, зате валюти країн дешевшають, і країни реагують на це по-різному.

«За оцінками Міжнародного інституту фінансів (IIF), найбільш вразливими до змін «апетиту до ризику» серед інвесторів і до відтоку капіталу є Україна, Китай, ПАР, Туреччина і Аргентина. Ринок вже відображає слабку позицію останніх двох країн: з початку року єврооблігації цих країн значно подешевшали», – наголошується в звіті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування