НБУ зберіг вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень валюти в розмірі 50%


НБУ зберіг вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень валюти в розмірі 50%

НБУ зберіг вимогу обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб в розмірі 50% з метою забезпечення фінансової стабільності України.

“Правління Національного банку вважає за необхідне залишити вимогу без змін, оскільки зараз вона залишається ефективним інструментом забезпечення ритмічності надходжень іноземної валюти на міжбанківський валютний ринок і, відповідно, важливою для підтримки стабільності на валютному ринку”, – зазначено в повідомленні.

Дане рішення затверджене постановою правління НБУ №65 “Про введення обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень” від 12 червня 2018 року.

Зазначається, що вимога до обов’язкового продажу надходжень встановлюється на шість місяців. Дане рішення набирає чинності з 14 червня 2018 і діє до 13 грудня 2018 включно.

Довідка Finance.ua

  • НБУ змінював розмір цієї вимоги на початку квітня 2017 року, коли знизив його з 65% до 50%.
  • У 2017 році населення продало готівкової валюти на 2,138 млрд доларів більше, ніж купило.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування