Банки просять Нацбанк дозволити клієнтам купувати безготівкову валюту


Банки просять Нацбанк дозволити клієнтам купувати безготівкову валюту

Центробанк спростив оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют, внаслідок чого деякі банки просять дозволити клієнтам купувати безготівкову валюту за допомогою банкоматів.

В анонімних коментарях банкіри зізнаються, що міняти касирів у «будках» обміну валют на бездушні машини ніхто й не подумає.

Читайте також: НБУ змінив процес обміну валют

На перший погляд, ідея замінити касирів в тисячах невеликих пунктів обміну валют на автоматичні банкомати виглядає дуже привабливою, адже так можна пристойно заощадити на зарплаті касира, а в деяких випадках – навіть зменшити орендовану площу. І за рік-два вкладення в дорогу машину відіб’ються.

Але банкіри спростовують цю гіпотезу. Адже, кажуть вони, лише близько 10% проведених в небанківських обмінниках операцій проходять з оформленням всіх паперів. Решта угод укладаються «поза касою».

Тому поспішати з встановленням бездушних машин, які не можуть відрізнити свого від чужого, ніхто не буде. Бізнес від цього тільки програє.

Не відбудеться революції і на банківському ринку. Банкомати можуть з’явитися тільки в VIP відділеннях і презентаційних зонах самообслуговування. А ось ставити їх у будівлях аеропортів якраз невигідно.

Банкіри нарікають на високу ставку оренди площ і кажуть, що дорогий апарат потребуватиме регулярної інкасації. Адже левова частка операцій буде проводитися в одну сторону – приїжджі іноземці купуватимуть гривню за валюту, і апарат постійно доведеться поповнювати гривнею і вилучати з нього долари і євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua