0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Банки просять Нацбанк дозволити клієнтам купувати безготівкову валюту


Банки просять Нацбанк дозволити клієнтам купувати безготівкову валюту

Центробанк спростив оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют, внаслідок чого деякі банки просять дозволити клієнтам купувати безготівкову валюту за допомогою банкоматів.

В анонімних коментарях банкіри зізнаються, що міняти касирів у «будках» обміну валют на бездушні машини ніхто й не подумає.

Читайте також: НБУ змінив процес обміну валют

На перший погляд, ідея замінити касирів в тисячах невеликих пунктів обміну валют на автоматичні банкомати виглядає дуже привабливою, адже так можна пристойно заощадити на зарплаті касира, а в деяких випадках – навіть зменшити орендовану площу. І за рік-два вкладення в дорогу машину відіб’ються.

Але банкіри спростовують цю гіпотезу. Адже, кажуть вони, лише близько 10% проведених в небанківських обмінниках операцій проходять з оформленням всіх паперів. Решта угод укладаються «поза касою».

Тому поспішати з встановленням бездушних машин, які не можуть відрізнити свого від чужого, ніхто не буде. Бізнес від цього тільки програє.

Не відбудеться революції і на банківському ринку. Банкомати можуть з’явитися тільки в VIP відділеннях і презентаційних зонах самообслуговування. А ось ставити їх у будівлях аеропортів якраз невигідно.

Банкіри нарікають на високу ставку оренди площ і кажуть, що дорогий апарат потребуватиме регулярної інкасації. Адже левова частка операцій буде проводитися в одну сторону – приїжджі іноземці купуватимуть гривню за валюту, і апарат постійно доведеться поповнювати гривнею і вилучати з нього долари і євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування